Jaką wybrać sokowirówkę?

Sokowirówka to takie urządzenie, które daje nam możliwość przygotowywania smacznych soków z warzyw i owoców. Jeśli ktoś wie, że najbardziej lubi sok z cytrusów i do ich przygotowywania będzie się ograniczał może też wybrać jedynie wyciskarkę do cytrusów, która powinna być urządzeniem sprzedawanym taniej.

Moc sokowirówki

Podstawowa sprawa przy wyborze to między innymi moc takiego urządzenia. warto sięgać po taki sprzęt, który będzie miał moc między 300 a 600 W. wtedy rzeczywiście poradzi sobie dobrze zarówno z takimi surowcami, które są również dość twarde. Wielkość pojemnika Jeśli chcemy zrobić sok musimy umieścić owoce w urządzeniu. Tam będą one rozdrobione i pozyskiwany będzie z nich sok, który wpłynie do naczynia ustawionego pod otworem wylotowym.

blender kielichowy

Mamy jednak również takie sprzęty, które mają w sobie pojemniki na sok i odpadki. Im większa będzie pojemność takiej misy tym rzadziej będzie trzeba przerywać pracę związaną z przygotowywaniem soku na jego opróżnienie. Dlatego warto zwracać na to uwagę, szczególnie gdy mamy zamiar przygotowywać sok dla większej ilości osób nie tylko dla siebie.

Co jeszcze jest istotne?

Sokowirówki mogą mieć różne otwory wsadowe co także ma znaczenie. im mniejszy będzie ten otwór tym bardziej będzie trzeba dzielić owoce czy warzywa, by mogły się tam zmieścić. Większy otwór będzie gwarantował nam większą pracę. Pojemniki na sok dołączone są do wirówek i mogą mieć miarkę. Wiemy dokładnie jaką ilość soku przygotowaliśmy i jest to istotne dla tych osób, które chcą kontrolować dzienne spożycie. Osoby, które mają w domu zmywarkę muszą zwracać uwagę na to jak elementy można myć czy można je włożyć do takiego sprzętu. Wygodne są również specjalne podstawki antypoślizgowe, ponieważ dzięki nim urządzenie w trakcie pracy nie będzie się przesuwać. Jeśli chcemy nieco miejsca zaoszczędzić będzie można także kupić urządzenia wielofunkcyjne, w skład którego będzie także wchodziła wirówka pozwalająca na przygotowywanie soku z różnorakich warzyw czy owoców, które będziemy chcieli spożywać.