Sokowirówka - jej dodatkowe wyposażenie i nietypowe funkcje

Kubek miksujący do przyrządzenia koktajli, pięć filtrów i w tym każdy do innego produkty czy też otwór wsadowy o dużym rozmiarze. Sokowirówek w sklepach jest bardzo dużo i praktycznie każdy producent stara się przygotowywać dla nas nowe rozwiązania, które mogą przyciągać klientów. Przedstawiamy tutaj kilka różnych możliwości takich urządzeń.

Wymienne części sokowirówki

Wybrane modele urządzeń można rozbudować i zmieniać w nich niektóre części, dzięki czemu te możliwości wykorzystania będą rosły. Kubek miksujący to taki element, który daje nam możliwość przygotowywania koktajli, sosów czy deserów. Można także mieć w takim urządzeniu malakser, który daje nam możliwość rozdrobnienia i posiekania owoców czy warzyw do sałatek i surówek. Jeśli mamy młynek żarnowy dzielić można kawę czy przyprawy. Sokowirówki czasami mają kruszarkę do lodu co będzie ważne między innymi latem. Lepsze urządzenia mają mechanizm zgniatania, który daje nam możliwość pozyskiwania soku nie tylko z owoców i warzyw, ale także z pestek oraz ziół. Powiększony otwór na całe owoce i warzywa Jeśli otwór w urządzeniu jest mały będzie trzeba wkładać tam składniki już pokrojone. Nie wszystkim będzie to jednak odpowiadać. Jeśli nie chcemy się tak bawić można wybrać specjalny rozmiar otworu XXL. To umożliwi pozyskiwanie soku bez krojenia produktów.

blender kielichowy

Uchwyt z blokadą bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo użytkowania zapewni nam uchwyt z przyciskiem niczym ramie blokujące. Jest to blokada, która gwarantuje nam odpowiednie zamknięcie sokowirówki oraz jej użytkowanie. To rozwiązanie wygodne przy małych dzieciach. Sokowirówki mają czasami kilka różnych filtrów i dzięki temu można z nimi przygotowywać nie tylko soki, ale sosy i zupki również. Te wszystkie rozwiązania to gwarancja, że będzie można bardzo sprawnie radzić sobie dosłownie z każdym urządzeniem i zawsze coś smacznego będziemy mogli sobie przygotować. Niektóre sprzęty mają także specjalne korki, które zapobiegają kapaniu soku i można go bezpośrednio przelać do szklanki gdy będziemy chcieli się napić.