Poradnik - blendery - jak wybrać? na co zwrócić uwagę?

Pewnie wiele osób zastanawia się nad tym jaki blender będzie dla nich najlepszy. Na pewno jest to urządzenie, które może być naszym stałym kuchennym towarzyszem. Dzięki niemu będziemy tworzyć różnorakie owocowe i warzywne koktajle, kremowe zupy czy lody. Obecnie na rynku znajdziemy wiele różnych urządzeń. Sztuką będzie znalezienie tego najlepszego. Rozróżniamy obecnie dwa główne typy ręczne oraz kielichowe urządzenia. najważniejsze parametry, które mają znaczenie to moc oraz obroty. Aby się nie zagubić warto zapoznać się z naszymi podpowiedziami. Podstawowy podział dotyczy blendera ręcznego oraz kielichowego. To pierwsze urządzenie najczęściej ma mniejszą moc, ale jest bardziej mobilne i może się niekiedy okazac jednak nieco praktyczniejsze. Natomiast blender kielichowy będzie masywniejszy i wygodniejszy o tyle, że nie będzie trzeba go trzymać w ręku. W związku z tym sprzęt będzie pracował komfortowo niezależnie do tego co my będziemy w tym samym czasie robić.

blender kielichowy

Moc

Obecnie blendery pod kątem mocy silnika są już bardzo mocno zróżnicowane. Znajdziemy nawet takie stojące blendery, które mają moc około 1500 W. natomiast ręczne mają mniej więcej do 900W. Im większa moc tym lepsza i skuteczniejsza praca wybranego przez nas urządzenia.

Obroty

Wygodnym rozwiązaniem będzie oczywiście możliwość regulowania obrotów w trakcie pracy takiego urządzenia, dlatego warto sprawdzić czy ten blender jaki chcemy wybierać takie możliwości rzeczywiście nam daje.

Ostrza i kielich

Warto oczywiście sprawdzić jak wykonane są ostrza urządzenia, czy będzie to dobry stop metal, który przez nieco dłuższy okres czasu będzie dla nas pracował bez zarzutu. Jeśli wybieramy urządzenie kielichowe dobrze będzie także sprawdzić jak wygląda ten kielich, który jest dołączony oraz z jakich surowców jest on przygotowany. To stosunkowo ważna kwestia, na którą dobrze będzie zwrócić uwagę, by sprzęt był i praktyczny i odpowiednio estetyczny. Dlatego ten wybór jakiego będziemy chcieli dokonać musi być rzeczywiście przemyślany. jest sporo elementów, na które musimy zwracać uwagę i które mogą decydować o tym, czy wybierzemy odpowiedni dla siebie blender. jeśli wybór będzie dobry potem w praktyce lepiej będziemy mogli taki sprzęt wykorzystywać.