Jak wybrać dobry blender?

Blender może ułatwiać nam wiele prac w kuchni. Jest to sprzęt, który oczywiście będzie fajnym prezentem dla każdego. Zarówno dla miłośników gotowania jak i dla osób, które nie lubią gotować będzie to fajny upominek. Sprzęt daje nam możliwość przez wiele lat pracować świetnym urządzeniem, dzięki któremu będzie można sobie coś smacznego przygotować. Warto przed zakupem wiedzieć na co trzeba zwracać swoją uwagę.

blender kielichowy

Moc silniczka

Pierwsza cecha, na jaką powinniśmy zwracać uwagę to moc silniczka. Zależy do czego ma nam służyć. Wydaje się jednak, że kupowanie słabszego urządzenia nie ma większego sensu, ponieważ urządzenie będzie miało tak naprawdę małe możliwości. Natomiast takie, które mają około 600 W już są sensowne, ponieważ radzić sobie będą z kruszeniem lodu, orzechów czy twardej czekolady. Wydaje się, że takim dobrym rozwiązaniem jest Blender Greenis FGR-8800, który ma specjalny bezszczotkowy silnik prądu stałego. Silnik bezszczotkowy to wygodne, nowe rozwiązanie, które zmienia fazę uzwojenia na układ elektroniczny zamiast specjalnej szczotki. Dzięki temu mamy regularne i stabilne zasilanie w urządzeniu. Bezszczotkowy silnik prądu działa tak, że mamy wyższy moment obrotowy, większą wydajność czy mniejszy hałas pracy tego sprzętu. Powinien to być również taki silnik, który ma większą żywotność oraz redukuje zakłócenia elektromagnetyczne. Wśród zalet jest również brak konieczności konserwacji, wysoką prędkość urządzenia.

Dodatki w zestawie

Często nawet w podstawowej wersji urządzenia mamy specjalny pojemnik z pokrywką. Będzie można dokupić inne szklane pojemniki. Można również poszukać takich, które dają nam możliwość przechowywania próżniowego. Okazać się może, że takie pojemniki sprawdzą się między innymi w domu, gdzie są dzieci. Jeśli chcemy ograniczać ilość dodatków będzie można wybrać jedynie końcówkę do ubijania, ostrza i mały pojemnik. Do podstawowych zadań tego typu rozwiązanie powinno nam rzeczywiście wystarczyć i blender taki powinien się bardzo dobrze sprawdzać.