Jak wybrać najlepszy blender kielichowy?

Jednym z podstawowych urządzeń, jakie wykorzystywane są w kuchni jest blender kielichowy. Jest on stosowany podczas przygotowywania najróżniejszych potraw. Z jego pomocą można zmiksować zupę na idealnie gładki krem, przyrządzić pyszne koktajle oraz smaczne smoothie. Nie brakuje osób, które nie są nawet w stanie wyobrazić sobie gotowania bez użycia blendera.

Czy dobrze jest, aby znalazł się w kuchni? Na co trzeba zwracać uwagę podczas jego kupna?

Rozdrabniacz kielichowy określany bywa również mianem miksera lub blendera stojącego. Tworzy go stabilna podstawa, pojemny kielich mający uchwyt oraz nożyk na dnie, a także z pokrywy. Dobrze wykonany model musi być przede wszystkim stabilny, a także naprawdę bezpieczny w użytkowaniu. Najbardziej istotne parametry, które trzeba brać pod uwagę, wybierając mikser stojący: -pojemność kielicha – im będzie większa, tym większą porcję będziemy w stanie przygotować naraz. Jest to szczególnie ważne zwłaszcza wtedy, kiedy w naszym domu mieszka kilka osób, a tym samym gotujemy potrawy w dużych ilościach; -jakość wykonania – musi być nienaganna.

blender kielichowy

Wszystkie elementy muszą cechować się idealną szczelnością. Powinny być także dokładnie dopasowane. Warto przyjrzeć się szczególnie mocno temu, jak wykonany został dzbanek. Do wybory są obecnie modele z dzbankiem plastikowym, akrylowym oraz szklanym. Najbardziej solidny, a jednocześnie odznaczający się największą trwałością jest dzbanek wykonany ze szkła hartowanego. Ten, który zrobiono z plastiku będzie odporny na stłuczenie; -stabilna konstrukcja – podstawa może być nóżki bądź przyssawki. Dzięki temu podczas użytkowania blender będzie stabilnie stał w miejscu i nie będzie się przemieszczał; -moc – im jest wyższa, tym dłużej będziemy mogli pracować, nie wyłączając blendera. Jest to naprawdę istotny parametr, który jednocześnie bardzo silnie różnicuje blendery. Urządzenia słabsze to moc od 100 W. Często jednak okazuje się ona niewystarczająca. Mnóstwo urządzeń ma moc wahającą się od 400 do 750 W. Modele najbardziej zaawansowane to moc dochodząca nawet do 1500 W.