Wybieramy sokowirówkę

Pewnie każdy kto pił sok z sokowirówki wie, że jest on dużo lepszy w smaku niż ten, który możemy kupić w sklepie w kartonie. Dlatego tak wiele osób kupuje sokowirówki. Jeśli kupujemy taki sprzęt powinniśmy zwracać uwagę na to jakie ma parametry, tak by do swoich oczekiwań oraz finansowych możliwości dopasować rzeczywiście udany sprzęt, który będzie się dobrze sprawdzał. Sok, który będzie naturalny, bez dodatku konserwantów, klarowny i smaczny to idealne dla nas rozwiązanie. Dzięki niemu będziemy mogli cieszyć się zdrowiem. W sokowirówce możemy przygotowywać smaczne soki łącząc różnorakie owoce i warzywa. Warto jednak przed zakupem zapoznać się z naszym wpisem, gdzie podpowiemy jakie elementy i parametry są najważniejsze, gdy wybiera się urządzenie do przygotowywania soków.

blender kielichowy

Moc Silnik

To najważniejsza siła wirówki, dlatego musi być rzeczywiście bardzo dobry. Im większa będzie moc tym większa wydajność takiego urządzenia. Warto szukać przynajmniej około 500 W. Mniejszy silnik do 200W będzie pracował wyłącznie z miękkimi owocami. Sokowirówki, które mają mały silnik szybko się nagrzewają i dlatego będzie trzeba co jakiś czas przerywać ich pracę.

Napęd

Część wirówek ma dwa napędy i tutaj każdy jest do innego typu. Takie rozwiązanie będzie wygodne, gdy wykorzystujemy różne surowce. Pojemnik Im większy jest pojemnik na odpady tym lepiej, ponieważ będzie można przygotowywać sobie większą ilość soku bez opróżniania takiego pojemnika i to będzie wygodne rozwiązanie. Dobrze wybrać taki pojemnik, który można wyjąć i usunąć odpady.

Otwór

Otwór przez których będziemy wrzucać owoce musi być również odpowiednio duży, tak by nie trzeba było dzielić owoców czy warzyw na bardzo małe kawałki. Taki duży otwór® jest po prostu wygodniejszy.

Sito

Sito, które wybieramy powinno być stalowe, ponieważ będzie się charakteryzować lepszą jakością i wydajniejsza pracę. Plastikowe natomiast szybko będzie się zapychać i nie będzie można sprawnie pozyskiwać soku, ponieważ szybko spadnie nam wydajność takiego urządzenia.